crowd lifting their hands watching concert

Dziś (5 listopada) odbył się trzeci organizowany przez nas webinar, tym razem rozmawialiśmy z Katarzyną Piotrowską o psach przewodnikach. Kasia odpowiadała na pytania dotyczące psa przewodnika, poruszania się z czworonożnym przyjacielem. Na spotkanie z właścicielką Milusia zapisały się ponad 104 osoby. Niestety nie wszyscy zapisani mogli wziąć udział w spotkaniu – ilość miejsc na platformie jest ograniczona do 100, dlatego też zapisanym na dzisiejsze wydarzenie wyślemy link do nagrania.

O tym już rozmawialiśmy

10 października rozmawialiśmy z Marzeną Bysiek o szkole z jej perspektywy (Marzena jest osobą słabowidzącą) W tym wydarzeniu wzięło 50 osób. Podczas spotkania poruszyliśmy między innymi kwestię dostosowania materiałów edukacyjnych dla osób z dysfunkcją wzroku.

Na naszym pierwszym spotkaniu (9 września) Lucyna Zaleska (nauczyciel z krakowskiego Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących) przybliżyła nam temat poruszania się osób z dysfunkcją wzroku. Mówiliśmy między innymi o rodzajach białych lasek czy zasadach pomagania osobie z dysfunkcją wzroku, która samodzielnie porusza się po mieście.

Bardzo się cieszymy!

Zauważyliśmy, że w grono uczestników naszych wirtualnych spotkań ciągle się powiększa. Wiemy też, że niektóre osoby uczestniczą w każdym naszym wydarzeniu. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy chcą poświęcić czas, aby dowiedzieć się czegoś nowego o życiu osób z niepełnosprawnościami.

Zachęcamy do obserwowania naszej strony internetowej oraz Facebooka, niebawem pojawi się tam informacja o kolejnym planowanym wydarzeniu.