shallow focus photography of books

1…2…3… startujemy! FEER rusza z nowym działaniem „Biblioteką Wrażliwego Czytelnika” (BWC). Chcemy promować otwartą postawę wobec osób niepełnosprawnych. Wakacje to więcej wolnego czasu, to też czas na odpoczynek. Co powiecie na odpoczynek z książką u boku?

Co zamierzamy zrobić?

  •  przeprowadzimy badanie ankietowe dot. osób niepełnosprawnych i chorych (w tym chorych psychicznie) w literaturze. Ankieta już trwa, a link do niej znajdziecie w tym miejscu.
  • zorganizujemy spotkania z książką podczas, których czytelnicy będą mogli pogłębiać swoją wiedzę dotyczącą książkowych bohaterów w proponowanych przez nas tytułach,  
  • opublikujemy na naszym Instagramie oraz YouTube serię mini- recenzji polecanych książek (poruszających temat niepełnoprawności), których autorem będą nasi wolontariusze oraz zaprzyjaźnieni twórcy internetowi.
  • stworzymy katalog książek dla dzieci i młodzieży podejmujących temat niepełnosprawności, dostosowanych do wieku czytelnika, 
  • zorganizujemy konkurs dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych, który zachęci młodych ludzi do tworzenia dzieł zaangażowanych w ważne tematy społeczne.  

Do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Opublikuj komentarz