Zapraszamy do skorzystania bezpłatnego doradztwa oraz oferty szkoleniowej z zakresu obsługi komputera, oraz sprzętu i oprogramowania specjalistycznego przeznaczonego dla osób z dysfunkcją wzroku. Jeżeli chcesz nauczyć korzystać się z komputera, telefonu, czytnika książek, czytnika ekranu lub innego urządzenia dedykowanego dla osób z dysfunkcją wzroku zapraszamy do nas. Chcesz podszkolić się w obsłudze komputera? Masz jakiś problem, którego nie umiesz rozwiązać? A Może po prostu chcesz porozmawiać o dostępnych na rynku rozwiązaniach. Do każdej osoby podchodzimy z empatią, indywidualnie, bo wiemy, że każdy jest inny i ma inne potrzeby oraz możliwości.

W ramach naszej oferty skorzystasz z

  • szkoleń komputerowych dla niewidomych i słabowidzących,
  •  szkoleń ze sprzętu specjalistycznego dla osób niewidomych i słabowidzących,
  • szkoleń z obsługi urządzeń mobilnych – również firmy Apple,
  • uzyskasz pomoc w instalacji i konfiguracji oprogramowania dla osób z dysfunkcją wzroku,
  • doradzimy co kupić, z czego można skorzystać, jak uzyskać dofinansowanie.

Jak otrzymać pomoc?

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej pomocy, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego tutaj. Po otrzymaniu formularza skontaktujemy się z Tobą oraz ustalimy zakres i sposób pomocy. Jeżeli nie możesz wypełnić formularza, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu: 662 594 011 – telefon czynny od poniedziałku do piątku od 10:00 do 15:00 lub napisz maila na adres ewelina.fraczek@feer.org.pl

W jaki sposób odbywają się konsultacje?

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, konsultacje odbywają się tylko i wyłącznie na odległość – za pomocą Internetu lub telefonu. Sposób komunikacji ustalimy indywidualnie, w zależności  od rozwiązań, do których masz dostęp  (Skype, Zoom, WhatsApp, FaceTime, email lub telefon komórkowy).

Czy korzystanie jest całkowicie bezpłatne?

Tak, korzystanie ze szkoleń i konsultacji jest bezpłatne, a swoją wiedzą dzielą się tyfloinformatycy, oraz osoby posiadające duże doświadczenie w obsłudze komputera i widzę o aktualnie dostępnych rozwiązaniach wspomagających osoby z dysfunkcją wzroku. Część  osób posiada dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie wydany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Mam inne pytania?

Zapraszamy do kontaktu pod wyżej podanym numerem telefonu lub przez wiadomość e-mail na adres: ewelina.fraczek@feer.org.pl.

Dokumenty