Warsztaty „Osoby niepełnosprawne i My” są przeznaczone dla  dzieci  i młodzieży na każdym etapie kształcenia.  Celem zajęć jest przybliżenie młodym ludziom specyfiki różnego rodzaju niepełnosprawności, które dotykają również ich rówieśników. Staramy się weryfikować błędne stereotypy na temat osób chorych i niepełnosprawnych, tym samym przeciwdziałając wykluczeniu społecznemu tych osób. Pokazujemy jak zastosować dobre praktyki w codziennym życiu, tak, żeby każdy czuł się akceptowany i bezpieczny. Aktualnie prowadzimy zajęcia w 2 miastach na terenie województwa małopolskiego.

Po co to robimy?

Celem zajęć jest przybliżenie młodym ludziom specyfiki różnego rodzaju niepełnosprawności, które dotykają również ich rówieśników. Pokazujemy jak zastosować savoir vivre w codziennym życiu, tak, żeby każdy czuł się akceptowany i bezpieczny.  Staramy się weryfikować błędne stereotypy na temat osób chorych i niepełnosprawnych, tym samym przeciwdziałając  wykluczeniu społecznemu tych osób.

Kontakt

Jeżeli chcesz umówić się na warsztaty w Twojej szkole, zapraszamy do kontaktu:

Gabriela Początek

Telefon: 660 977 287

Email: gabriela.poczatek@feer.org.pl

Jak to robimy?

Zajęcia realizujemy w formie warsztatów wzbogaconych o elementy wykładu i dyskusji. Każdy uczeń ma szansę nie tylko włączyć się w aktywny sposób w rozmowę na temat niepełnosprawności, ale i zdobyć pewne doświadczenia. Dysponujemy sprzętem (wózek inwalidzki, biała laska, ramki do podpisów, alfabet Braile’a, mapki dla osób niewidomych) oraz różnego rodzaju materiałami filmowymi, które pozwalają dzieciom i młodzieży doświadczać omawianych zagadnień.  Uczniowie są również zapoznawani z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, które znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie osób niepełnosprawnych. By w pełni zrealizować bogaty program zajęć sugerujemy by przeznaczyć na nie 1,5 godziny (2 godziny lekcyjne + przerwa)